Aktuality
Pozvánka na výstavu v Mostě

KSK a DOMUS pozývajú svojich členov, priaznivcov a záujemcov na výstavu o histórii a súčasnosti Slovákov v Čechách a na Morave. Dokumentačné a muzeálne stredisko slovenskej menšiny v ČR  túto výstavu pripravilo v spolupráci s Oblastným múzeom v Mostě. Toto múzeum dokumentuje históriu mosteckého okresu, kde aj v súčasnosti žije 7,5% Slovákov z 119 872 obyvateľov. Múzeum doplnilo výstavu o cenné predmety viažuce sa k životu Slovákov v regione v minulosti. Výstava bude otvorená od 20.februára a potrvá do 13.mája 2007. Pozvánku nájdete tu.

 
Oznámenie

Oznamujeme všetkým záujemcom o pravidelný cyklus Výtvarne pracovať s deťmi, že sa dňa 12. februára 2007 neuskutoční a bude presunutý na náhradný termín, ktorý upresníme na našich internetových stránkach, prípadne v časopise Listy Slovákov a Čechov, ktorí chcú o sebe vedieť. Za pochopenie ďakujeme.

 
Z histórie a súčasnosti Klubu slovenskej kultúry v Prahe

Pre záujemcov o vznik a históriu Klubu slovenskej kultúry zverejňujeme článok Heleny Noskovej napísaný k tohtoročnému 30. výročiu KSK. Dokumentuje, že cesta k vzniku nebola jednoduchá...

 
«ZačátekPředchozí61626364656667686970DalšíKonec»

Strana 70 z 72